تبلیغات
پژوهشگران جوان علوم زیستی- دانشگاه آزاد رودهن (Biology young researcher club- Islamic Azad University, Roudehen Branch.) - ثبت حافظه


پژوهشگران جوان علوم زیستی- دانشگاه آزاد رودهن (Biology young researcher club- Islamic Azad University, Roudehen Branch.)

زندگی فاصله آمدن و رفتن ماست, شاید آن خنده كه امروز دریغش كردی، آخرین فرصت همراهی ماست.

دانشمندان دانشگاه پرینستون آمریكا با دواندن یك موش در هزار توی مجازی توانسته‌اند اطلاعاتی از سلول‌های مغز و اعصاب به دست آورند.

به گزارش ایرنا، محققان در مقاله‌ای در نشریه علمی «نیچر» شرح داده‌اند كه چطور توانستند اطلاعاتی را از سلول‌هایی در مركز حافظه در مغز موش به دست آورند. این سلول‌ها با الگویی هماهنگ فعال می‌شود كه این امر می‌تواند به موقعیت مكانی موش مربوط باشد.

دانشمندان امیدوارند روشی كه برای این پژوهش به كار برده‌اند به آنها كمك كند تا بفهمند چطور فعالیت سلولی منجر به ثبت خاطرات تازه می‌شود و این فعالیت سلولی چطور بر رفتار انسان تأثیر می‌گذارد.

در سیستم مجازی كه این دانشمندان طراحی كرده‌اند، موش قادر است در حالی كه سرش تقریباً ثابت نگه داشته شده، بر روی یك گوی به هر طرف كه می‌خواهد بدود. این روش به دانشمندان اجازه می‌دهد تا به طور ممتد رفتار یك سلول را در مغز موش بررسی كنند
 سلول حافظه

ba tashakoor az saghar ghorbani baraye ersale in matlab


نوشته شده در دوشنبه 19 بهمن 1388 ساعت 05:10 ب.ظ توسط پوستچی،قربانی نظرات |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت