تبلیغات
پژوهشگران جوان علوم زیستی- دانشگاه آزاد رودهن (Biology young researcher club- Islamic Azad University, Roudehen Branch.) - موسیقی ، روند بهبود بیماران قلبی را تسریع می كند


پژوهشگران جوان علوم زیستی- دانشگاه آزاد رودهن (Biology young researcher club- Islamic Azad University, Roudehen Branch.)

زندگی فاصله آمدن و رفتن ماست, شاید آن خنده كه امروز دریغش كردی، آخرین فرصت همراهی ماست.

موسیقی ، روند بهبود بیماران قلبی را تسریع می كند
محققان علوم پزشكی اعلام كردند موسیقی در بیمارانی كه تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته اند ، بهبود را تسریع می بخشد.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس از بوستون ، محققان علوم پزشكی طی مقاله ای در شماره اخیر نشریه قلب دانشگاه هاروارد اعلام كردند موسیقی در روند بهبود بیمارانی كه تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته اند یا كسانی كه اخیرا به حملات قلبی یا سكته مغزی دچار شده اند ، تاثیری مثبت دارد.
این محققان دریافتند موسیقی در این افراد ، كاهش فشار خون و كند شدن ضربان قلب و كاهش اضطراب را سبب می شود و به این وسیله نقشی مهم در تسریع بهبودی آنان ایفا می كند.
به گفته این محققان ، موسیقی درمانی در بسیاری از موارد ، بعد از حملات قلبی یا نارسایی قلبی و یا دیگر بیماری های قلبی عروقی ، استرس را در بیمار كاهش می دهد.
موسیقی به این بیماران كمك می كند با بیماری خود كنار بیایند و شرایط را بپذیرند و به این طریق ، به خصوص در مردان ،‌استرس و هیجان را كاهش می دهد و روند بهبودی را سرعت می بخشد.
انجمن امریكایی موسیقی درمانی به طور كلی به مردم توصیه می كند موسیقی خاصی را كه به آنان احساس مطلوبی می بخشد انتخاب كنند و بنشینند و به آن گوش دهند و این كار را به مدت دست كم بیست دقیقه در روز انجام دهند.

نوشته شده در دوشنبه 26 بهمن 1388 ساعت 11:20 ب.ظ توسط پوستچی،قربانی نظرات |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت