تبلیغات
پژوهشگران جوان علوم زیستی- دانشگاه آزاد رودهن (Biology young researcher club- Islamic Azad University, Roudehen Branch.) - عوامل تنظیم کننده اندازه جثه بدن کشف شد


پژوهشگران جوان علوم زیستی- دانشگاه آزاد رودهن (Biology young researcher club- Islamic Azad University, Roudehen Branch.)

زندگی فاصله آمدن و رفتن ماست, شاید آن خنده كه امروز دریغش كردی، آخرین فرصت همراهی ماست.


محققان آمریکایی و آلمانی 10 ژن جدید مرتبط با رشد انسان را کشف کرده اند که به گفته دانشمندان می تواند دلیل تفاوت آشکار جثه افراد را توضیح دهند.

به گزارش فیزورگ، تحقیق بین المللی محققان موسسه فناوری ماساچوست و مرکز هلمهولتس مونیخ بر روی ژنوم انسانی تحلیل گسترده ای بود که بر اساس اطلاعات مربوط به بیش از 26 هزار شرکت کننده انجام شد.
این تحقیق نه تنها دو ژن شناخته شده موثر بر وزن افراد را تایید کرد بلکه از وجود 10 ژن مرتبط دیگر پرده برداشت. محققان می گویند با احتساب ژن های جدید کشف شده، تعداد کلی ژن های شناخته شده وزن را به 26 عدد می رسد.

 محققان می گویند چندین ژن شناسایی شده، مورد هدف " 7 microRNA let  قرار می گیرند که تنظیم ژن های دیگر را برعهده دارند.این ارتباط تا کنون کاملا ناشناخته بود.

علاوه بر این محققان می گویند نتایج تحقیقات آنان می تواند برای افرادی با مشکلات ارثی رشد و مشکلات رشد و نمو استخوان مواجه هستند، مفید واقع شود.

نتایج این تحقیقات در نشریه نیچر ژنتیک منتشر شده است


نوشته شده در جمعه 10 اردیبهشت 1389 ساعت 06:10 ب.ظ توسط پوستچی،قربانی نظرات |قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت